Regulowana taśma podcewkowa zakładana metodą pojedynczego nacięcia

AJUST™ jest polipropylenową, monofilamentną taśmą, długości 7,5 cm. Posiada dwie kotwice (do umocowania przezzasłonowo), jedna z kotwic jest ruchoma, co umożliwia poprawienie napięcia taśmy po ufiksowaniu kotwic. Dodatkowo posiada element ułatwiający napięcie taśmy, a także element blokujący kotwicę taśmy.

ajust2

Sling Ajust™ oferuje wszystkie zalety techniki wprowadzania przez otwór zasłoniony przy zaledwie jednym nacięciu. W przypadku większości pętli podcewkowych zakładanych metodą pojedynczego nacięcia regulacja położenia oznacza jedynie głębsze wprowadzenie – zaciśnięcie pętli podczas jej wprowadzania. System Ajust pozwala na zaciśnięcie lub poluzowanie pętli po wprowadzeniu elementów mocujących, co umożliwia optymalne umiejscowienie slingu bez ograniczenia widoczności w polu operacyjnym przez prowadnik. Następnie zostaje wprowadzona blokada pętli do punktu regulowanego elementu mocującego (za pomocą elastycznego sztyletu), co umożliwia unieruchomienie pętli w miejscu jej założenia.

Zestaw przezzasłonowego slingu z pojedynczego nacięcia AJUST™ jest wyposażony w dwie kotwiczki – jedną stałą oraz jedną regulowaną – a jego konstrukcja obejmuje odcinek pod cewką moczową oraz wyjątkową siatkę regulacyjną, która przesuwa się w obu kierunkach przez kotwicę. Cechy te gwarantują pewne umieszczenie i dwukierunkową regulację, pozwalając użytkownikowi zaciskać i luzować sling bez dodatkowego wprowadzania kotwiczek.

rsz ajust
pdf

W celu uzyskania wyczerpujących informacji odnośnie wskazań, przeciwwskazań, ostrzeżeń, środków ostrożności i powikłań należy zapoznać się z instrukcją użytkowania lub skontaktować z dystrybutorem.