Naturalne produkty stomatologiczne DENTAL GREEN LINE– oferujemy nową serię efektywnych produktów ‚eco’ (ekonomicznych i ekologicznych). Produkty te zawierają serię bardzo wydajnych, sprawdzonych i wypróbowanych aktywnych składników pochodzących z naturalnych źródeł oraz tradycyjnie wykorzystywanych w stomatologii. Firma GHIMAS, producent nowej linii naturalnych produktów stomatologicznych DENTAL GREEN LINE oferuje stomatologom możliwość poszanowania natury bez kompromisów dotyczących wydajności, jakości i wyników. Naturalne produkty stomatologiczne DENTAL GREEN LINE gwarantują pacjentowi optymalne rezultaty, zapewniając mu jednocześnie ekologiczny sposób życia, sposób, który wybiera obecnie wciąż rosnąca grupa ludzi.

PASTA ENDOcleaner ‚ecó E.D.T.A. 17 % – Nadtlenek mocznika 10% z SAPONARIĄ (Mydlnicą lekarską)

Pasta ENDOcleaner ‚ecó’ jest żelem/pastą, która posiada działanie smarujące i chelatujące, które w połączeniu z roztworami nadchlorków wywołuje spienianie dzięki wydzielaniu tlenu. Skuteczność pasty ENDOcleaner ‚ecó1 jest intensyfikowana przez działanie naturalnych środków powierzchniowo czynnych zawartych w SAPONINIE, pochodzącej z SAPONARIĄ OFFICINALIS (Mydlnicy lekarskiej) znajdującej się w paście.

Pasta ENDOcleaner ‚ecó’ jest zupełnie nowym typem produktu, który, dzięki obecności E.D.T.A. i saponiny atakuje i zmiękcza osady wapnia obecne w kanałach oraz usuwa w naturalny sposób wszystkie ich pozostałości. Substancja PEG, która tworzy pastę, ułatwia wprowadzanie narzędzi endodontycznych do kanału, redukując ryzyko uszkodzenia lub złamania narzędzia w czasie, gdy znajduje się ono w kanale. Dodatkowo pasta jest łatwo zmywalna, gdyż całkowicie rozpuszcza się w wodzie.

Wskazania:

Użycie pasty ENDOcleaner ‚ecó’ w czasie zabiegów endodontycznych jest szczególnie pomocne w osiągnięciu optymalnego rozszerzenia kanału, szczególnie w przypadku kanałów zarośniętych lub krętych korzeni, które są szczególnie trudne do leczenia. Naturalne działanie smarujące pasty redukuje ryzyko perforacji poprzecznych.

Produkt przeznaczony jest do użytku wyłącznie przez stomatologów.
Opakowanie zawiera 2 strzykawki typu LUER LOCK , każda z 5 g produktu.

W celu uzyskania wyczerpujących informacji odnośnie wskazań, przeciwwskazań, ostrzeżeń, środków ostrożności i powikłań należy zapoznać się z instrukcją użytkowania lub skontaktować z dystrybutorem.